یکشنبه, 07 آذر 1395 ساعت 11:47

سن‌پترزبورگ؛ روسیه

سن‌پترزبورگ با عنوان «پنجره‌ای در جستجوی اروپا» و به سفارش تزار، پیتر بزرگ، بین سال‌های ۱۶۷۲ تا ۱۷۲۵ ساخته شده است. ظرافت و برنامه‌ریزی در همه جای این شهر موج می‌زند، به گونه‌ای که سرمایه‌دارترین افراد جهان مجذوب آن شده‌اند. شهری از مناره‌های طلایی و گنبدهای طلاکاری شده به علاوه‌ی کاخ‌ها و کلیساهایی که گویی نقاشی شده‌اند به همراه تاریخی غنی و معماری زیبا بدون شک ارزش بازدید را خواهد داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا در مطلبی جامع، هرآنچه را که برای سفر به سن‌پترزبورگ نیاز داریم، با هم مرور کنیم.

با وجود ساختار هندسی و معماری کاملا هدفمند این شهر، بر خلاف شهرهای دیگر روسیه، سن‌پترزبورگ بیشتر اروپایی به نظر می‌رسد تا روسی، با این وجود هنوز شهری روسی است تا اروپایی! وقتی به این شهر قدم بگذارید متوجه این تناقض زیبا خواهید شد. سن‌پترزبورگ را می‌توان به راحتی، توریستی‌ترین شهر کشور روسیه به شمار آورد. ترکیبی از معماری کلاسیک و جذابیت‌های دنیای قدیم که به سختی در مسکو پیدا می‌شوند. شهر سن‌پترزبورگ به ونیز شمال (اشاره به رودخانه‌ها و کانال‌های زیاد این شهر)، پالمیرای شمال و پایتخت شمالی روسیه هم مشهور است. از نظر میزان هزینه، نسبت به شهرهای دیگر اروپایی ارزان‌تر است و می‌شود با کمی دقت و برنامه‌ریزی صحیح از سفر به این شهر با حداقل هزینه لذت برد. این مطلب برای سفری ۲ تا ۳ روزه تهیه و تنظیم شده است.

st-petersburg2

st-petersburg

st-petersburg3

اطلاعات ضروری

 • اختلاف ساعت با تهران: ۰:۳۰-
 • زبان رسمی: روسی
 • واحد پول رسمی: روبل روسیه
 • نرخ تبدیل ارز: ۱۰۰ روبل=۱.۵ دلار امریکا
 • وب‌گاه رسمی: www.saint-petersburg.com
 • فرودگاه: (Pulkovo Airport (LED

وضعیت آب و هوایی

هوای سن‌پترزبورگ معتدل‌تر از آن است که از عرض جغرافیایی‌اش انتظار داریم. اما هنوز هم برای بسیاری از مردم، از ماه مه تا سپتامبر، این شهر مطلوب‌ترین آب و هوا را دارد. زمستان‌ها هوا سرد و آزار دهنده می‌شود اما تابستان‌های این شهر مطلوب و مقداری مرطوب هستند. همچنین درجه حرارت هوا به ندرت آنقدر بالا می‌رود که بشود به طور آزاردهنده‌ای آن را احساس کرد.

بهترین زمان برای رزرو هتل

با وجود دوره‌ی کوتاهی که از ماه‌های مه تا سپتامبر هوا دلپذیر می‌شود، جای تعجب نیست که این مدت را فصول پرگردشگر یا به اصطلاح High Season بنامیم. اگر در مدتی که هوا سرد است به سن‌پترزبورگ سفر کنید، می‌توانید با قیمت‌های کمتری، به خصوص در هتل‌های لوکس، اتاق رزرو کنید.

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل

در حال حاضر تعداد کمی هاستل در سن‌پترزبورگ وجود دارد، اما همین تعداد کم هم قیمت‌های خوب و مقرون به صرفه‌ای دارند. برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی باید بین ۳۵۰ تا ۸۱۶ روبل  (۱۵۷۵۰ تا  ۳۶۷۲۰ تومان) بپردازید. اگر دوست دارید در اتاق‌های خصوصی توقف کنید، برای هر شب اقامت در اتاق‌های اینچنینی باید متحمل پرداخت ۴۹۵ تا ۱۵۰۰ روبل (۲۲۲۷۵ تا  ۶۷۵۰۰ تومان)شوید. گاهی ممکن است به هاستل‌های لوکسی بر بخورید که قیمت‌هایی تا حدود ۵۰,۰۰۰ روبل (۲۲۵۰۰۰۰ تومان) دارند که در این صورت هتل‌ها به گزینه‌ی بهتری تبدیل می‌شوند.

هزینه‌ی اقامت در هتل

هتل‌های این شهر طیف وسیعی از قیمت‌ها را شامل می‌شوند. از هتل‌های ارزان که گاهی کیفیتی پائین‌تر از استاندارد اروپایی دارند تا هتل‌های گران‌تری که شما را از بابت هزینه‌ی پرداختی پشیمان نمی‌کنند. اگر بخواهیم لیستی از قیمت انواع هتل براساس کیفیت و تعداد ستاره تهیه کنیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

 • ۱ ستاره           ۴۰۰ تا ۱,۴۰۰ روبل (۱۸۰۰۰ تا ۶۳۰۰۰ تومان)
 • ۲ ستاره           ۹۹۷ تا ۳,۶۰۰ روبل (۴۴۸۶۵ تا ۱۶۲۰۰۰ تومان)
 • ۳ ستاره           ۱,۲۰۰ تا ۶,۱۵۳ روبل (۵۴۰۰۰ تا  ۲۷۶۸۸۵ تومان )
 • ۴ ستاره           ۲,۳۲۲ تا ۸,۹۷۰ روبل (۱۰۴۴۹۰ تا ۴۰۳۶۵۰ تومان)
 • ۵ ستاره           ۵,۹۴۲ تا ۱۲,۹۱۳ روبل (۲۶۷۳۹۰ تا ۵۸۱۰۸۵ تومان)

متوسط قیمت مواد غذایی

در صورتی که تمرکزتان را روی غذاهای محلی بگذارید، غذا و نوشیدنی نسبتا ارزان است. در نقطه‌ی مقابل اما رستوران هتل‌ها و رستوران‌هایی با منوی انگلیسی قیمت‌های بالایی دارند.

صبحانه: اگر هتل محل اقامت‌تان وعده‌ی مغذی صبحانه را ارایه نمی‌داد، می‌توانید غذافروشی‌‌های ارزانی را  در هر نقطه از شهر پیدا کنید. (۱۸۰ تا ۳۶۰ روبل) (۸۱۰۰ تا ۱۶۲۰۰تومان)

ناهار: تعداد بسیار زیادی رستوران زنجیره‌ای و معمولی وجود دارد که غذاهای محلی خاصی را با قیمت‌های منطقی به فروش می‌رسانند. کافی است کمی جستجو کنید. (۲۴۰ تا ۴۰۰ روبل) (۱۰۸۰۰تا ۱۸۰۰۰تومان )

شام: با فرض اینکه بخواهید یک ضیافت شام عالی داشته باشید، هنوز هم می‌توانید با کمی جستجو، رستوران‌هایی خوب با قیمت‌هایی مقرون به صرفه پیدا کنید. (۳۶۰ تا ۷۰۰ روبل) (۱۶۲۰۰تا ۳۱۵۰۰ تومان) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود  ۲۶۸۷ و ۱۹۴۲ روبل روسیه (۱۲۰۹۱۵و ۸۷۳۹۰ تومان) تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها براساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه‌فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

با وجود اینکه برای مردم محلی، داشتن ماشین شخصی نشانه‌ی موفقیت و بسیار مطلوب است، اما سن‌پترزبورگ دارای شبکه‌ی حمل و نقل واقعا گسترده و کارآمدی است که برای شهری با این میزان از ازدحام منطقی است. این سیستم شامل مترو، انواع اتوبوس، تراموا، تاکسی و اتوبوس‌های آبی می‌شود. بدون شک از این میان مترو بهترین گزینه برای گردشگران به شمار می‌رود، چرا که علاوه بر قیمت ارزان، اغلب نقاط مهم شهر را هم پوشش می‌دهد. از آن گذشته معماری متروی این شهر مانند متروی مسکو چشم‌ نواز است. نکته‌ی ناامیدکننده در مورد این سیستم، تاخیرهایی است که در طول شب دارد، بنابراین اگر تصمیم گرفتید تا نیمه‌های شب بیرون باشید، ممکن است مجبور شوید از تاکسی استفاده کنید. هزینه‌ی انواع وسایل نقلیه‌ی عمومی نسبتا کم است، اما اگر قصد دارید دست کم تا یک هفته در این شهر توقف کنید، خرید کارت‌های سفری توجیه اقتصادی بیشتری دارد.  

شماره     نوع بلیط و وسیله‌ی نقلیه قیمت                  جزئیات
۱ تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر ۹۰۰ روبل  ۴۰۵۰۰ تومان
۲ اتوبوس اکسپرس از فرودگاه تا مرکز شهر ۲۵ روبل  ۱۱۲۵ تومان
۳ اتوبوس+مترو از فرودگاه تا مرکز شهر  ۴۸ روبل  ۲۱۶۰ تومان
۴ هر ۳ کیلومتر جابجایی توسط تاکسی در سطح شهر   ۲۰۰ تا ۳۰۰ روبل  ۹۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰تومان
۵ مترو در سن‌پترزبورگ ۳۱ روبل  ۱۳۹۵ تومان
۶ تراموا و اتوبوس در سن‌پترزبورگ ۲۵ روبل  ۱۱۲۵ تومان
۷    کارت اتوبوس ۱۳۵۰ روبل  ۶۰۷۵۰ تومان
۸    کارت اتوبوس ۱ ماهه برای دانشجویان   ۲۹۵ روبل  ۱۳۲۷۵ تومان
۹   کارت سفری تراموای و اتوبوس     ۱۶۰۰ روبل  ۷۲۰۰۰ تومان
۱۰ کارت سفری اتوبوس و اتوبوس برقی   ۱۶۰۰ روبل  ۷۲۰۰۰ تومان
۱۱ کارت سفری تراموا                      ۱۳۵۰ روبل  ۶۰۷۵۰ تومان
۱۲ کارت سفری اتوبوس برقی                      ۱۳۵۰ روبل  ۶۰۷۵۰ تومان
۱۳ کارت سفری تراموا و اتوبوس برقی   ۱۶۰۰ روبل  ۷۲۰۰۰ تومان
۱۴ کارت سفری تراموا، اتوبوس، اتوبوس برقی   ۱۷۰۰ روبل  ۷۶۵۰۰ تومان
۱۵ کارت سفری ترکیبی (تراموا، اتوبوس، اتوبوس برقی)-۱۰ سفره   ۲۷۰ روبل معتبر از لحظه‌ای که فعال می‌شود تا زمانی که همه‌ی سفرها به اتمام برسد ۱۲۱۵۰ تومان

نکته‌ها: اگر هنگام خرید، کارت‌های اعتباری هوشمند به همراه داشته باشید، می‌توانید بلیط‌ها را با کارت‌هایتان یکپارچه کنید.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

کارت مهمان سن‌پترزبورگ تهیه کنید

کارت مهمان، امکان بازدید رایگان از چندین جاذبه‌‌ و موزه‌ی اصلی شهر، تخفیف در برخی از فروشگاه‌ها به علاوه‌ی استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی را فراهم می‌کند. اگر می‌خواهید به میزان قابل‌تو‌جهی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، خرید این کارت را فراموش نکنید. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

بهترین مواردی که در سن‌پترزبورگ باید ببینید و انجام دهید

بازدید از موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی و کاخ زمستانی

حتی اگر قرار است تنها سفری یک روزه به سن‌پترزبورگ داشته باشید، نباید به سادگی از موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی عبور کنید. این موزه که در حال حاضر با مجموعه‌ای متشکل از ۲.۷ میلیون اثر ارزشمند خوش  می‌درخشد، از زمانی که ملکه کاترین دوم در سال ۱۷۶۴ میلادی، ۲۵۵ نقاشی از برلین خریداری کرد، کار خود را آغاز کرده است. بسیاری از آثار هنری این موزه را ملکه کاترین از طریق مشاور هنری فرانسوی‌ خود، دنیس دیدروت از اروپا خریده است. به جرات می‌توان گفت با بهترین موزه‌ی کشور روسیه روبرو هستیم. این موزه در کاخ زمستانی قرار دارد. به هیچ‌وجه در سفر به سن‌پترزبورگ، بازدید از این مکان خارق‌العاده را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • این موزه با وجود اندازه‌اش ممکن است در طول روز بسیار شلوغ شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید در صف بلیط بمانید، از قبل بلیط تهیه کنید.
 • موزه به قدری عظیم است که عجیب نیست اگر بگوییم بازدید از همه‌ی بخش‌هایش در طول یک یا دو روز غیرممکن است.

State-Hermitage-Museum-and-Winter-Palace3

State-Hermitage-Museum-and-Winter-Palace2

State-Hermitage-Museum-and-Winter-Palace1

State-Hermitage-Museum-and-Winter-Palace

State-Hermitage-Museum-and-Winter-Palace1

کاخ بزرگ (گراند پالاس)

کاخ بزرگ که به کاخ پیترهف یا کاخ ورسای روسیه هم شناخته می‌شود، یکی از مهمترین و باارزش‌ترین جاذبه‌های توریستی سن‌پترزبورگ به شمار می‌رود. حدود ۱۷۶ فواره‌ی زیبا در این مجموعه وجود دارد که بین روزهای هشتم ماه مه تا یازده اکتبر کار می‌کنند. از جذاب‌ترین بخش‌های این کاخ می‌توان به Hermitage Pavilion (کوشک کنج عزلت)، آبشار بزرگ فواره‌های پیترهف، کاخ مارلی و فواره‌های هرمی اشاره کرد. بدون شک مجذوب زیبایی این مجموعه‌ی بزگ خواهید شد.

نکته‌ها: از لحاظ تاریخی، جذاب‌ترین راه برای رسیدن به کاخ، استفاده از قایق است.

st-petersburg-Grand-Palace5

st-petersburg-Grand-Palace4

st-petersburg-Grand-Palace3

st-petersburg-Grand-Palace6

st-petersburg-Grand-Palace1  

st-petersburg-Grand-Palace2

ساختمان افسران عمومی

علاوه بر موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی، ساختمان کارکنان عمومی با مجموعه‌ی هنری مدرنش، یکی دیگر از نقاطی است که می‌توان در آن از تماشای آثار هنری متعدد و زیبا لذت برد. حیاط داخلی این بنا با سقف شیشه‌ای پوشیده شده است که محل مناسبی برای عکس یادگاری به شمار می‌رود. اگر به معماری‌های زیبای تاریخی و آثار هنری مدرن علاقمند هستید، نباید بازدید از این مکان را از دست بدهید.

نکته‌ها:

 • از آنجایی که ممکن است این بنا در دست نوسازی باشد، بهتر است که به صورت آنلاین وضعیت آن را بررسی کنید.

The-General-Staff-Building

The-General-Staff-Building1

The-General-Staff-Building3

کاخ کنگره ملی (کاخ کنستانتین)

کاخ کنگره ملی زمانی محل اقامت شخصی شاهزاده کنستانتین بود، کسی که برای حمایت از برادرش، نیکولای اول استعفا داد. امروزه اما این مجموعه به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد. در سال ۲۰۰۸ مجموعه‌ی هنری روستروپوویچ و ویشنفسکیا طی یک حراج بزرگ خریداری و به کاخ اهدا شد. پیشنهاد می‌کنیم فرصت تماشای آن را به هیچ‌وجه از دست ندهید. معماری زیبای داخلی و بیرونی به علاوه‌ی محوطه‌ی بزرگ اطراف کاخ به اندازه‌ی کافی جذاب هستند تا شما را به بازدید از این مجموعه ترغیب کنند.

نکته‌ها: یک مسیر تراموای منحصر به فرد (#۳۶) از مرکز سن‌پترزبورگ به سمت این کاخ کشیده شده است. این مسیر، اولین خط تراموای برقی امپراطوری روسیه

به شمار می‌رود.

Constantine-Palace3

Constantine-Palace4

Constantine-Palace2

Constantine-Palace

جلسه دولتی سران روس در کاخ کنستانتین

جلسه سران دولت‌ها در کاخ کنستانتین

Oranienbaum

مزیت کاخ‌های فراوان سن‌پترزبورگ، ترکیب خلاقانه‌ی طبیعت و معماری زیبا است. Oranienbaum مکان منحصر به فردی است که در آن می‌توانید تعداد بیشماری از کاخ‌های مختلف  را تماشا کنید، کاخ‌هایی که همگی توسط پادشاهان و شهبانوهای روسی ساخته شده‌اند. به طور مثال، ملکه کاترین دوم یکی از فعال‌ترین ساکنان این مجموعه بود که دستور ساخت یک کاخ چینی را صادر کرد.

کاخ چینیکاخ چینی

Oranienbaum

Oranienbaum1

Oranienbaum6

Oranienbaum5

Oranienbaum4

Oranienbaum3

Oranienbaum2

کاخ و پارک پاولوسک (Pavlovsk Palace and Park)

کاخ پاولوسک پارکی فوق‌العاده دارد که می‌توان ساعت‌ها در آن به گردش پرداخت. خود کاخ که معماری بسیار زیبایی دارد، متعلق به پاول اول بود که کمی پس از تاجگذاری به قتل رسید. نکته‌ جالب اینکه ماریا فئودورونا همسر بیوه‌ی این پادشاه، پس از به قتل رسیدن شوهرش سعی کرد خودش بر تخت پادشاهی بنشیند، اما پس از اینکه متوجه شد این کار عملا غیرممکن است، خودش را وقف امور خیریه کرد.

نکته‌ها:

 • این ناحیه کمی دورافتاده است، پس مطمئن شوید که مقداری آب و غذا به همراه داشته باشید.

Pavlovsk-Palace-and-Park1

Pavlovsk-Palace-and-Park

Pavlovsk-Palace-and-Park4

کاخ و پارک کاترین

ظاهرا پادشاهان و ملکه‌های روسی علاقه‌ی زیادی به ریخت و پاش و ساخت کاخ‌های منحصر به خود داشته‌اند، چرا که تعداد بسیار زیاد اینگونه بناها خود گویای این موضوع است. کاخ کاترین یکی دیگر از این بناهاست که در ترکیب با محیط اطرافش، به مکانی جذاب تبدیل شده است. اتاق کهربا و مبلمان آن نمایشی از شکوه در عین سادگی است.

نکته‌ها: سعی کنید به همراه تورهای راهنما از این مجموعه بازدید کنید و یادتان باشد که به چیزی دست نزنید، چرا که ممکن است نگهبانان با شما برخورد کنند.

Catherine-Palace-and-Park2

Catherine-Palace-and-Park

Catherine-Palace-and-Park1

Catherine-Palace-and-Park7

Catherine-Palace-and-Park6

Catherine-Palace-and-Park5

Catherine-Palace-and-Park4

Catherine-Palace-and-Park3

پل کاخ

اینطور که مشخص است، روس‌ها تمایل عجیبی دارند تا روی هر چیزی اسم کاخ را بگذارند. شاید به دلیل روحیه‌ی تجمل‌گرایی بسیار بالایشان باشد. در هر صورت، پل کاخ که روی رودخانه‌ی نوا قرار دارد، یکی از جاذبه‌های مشهور سن‌پترزبورگ به شمار می‌رود. این پل در طول شب بلند می‌شود و به کشتی‌های بزرگ اجازه‌ی ورود به دریای بالتیک را می‌دهد. پل کاخ ارتباط بین میدان کاخ و جزیره‌ی Vasilievsky را فراهم می‌کند. نمای این پل در هنگام غروب و طول شب، بسیار زیباست.

نکته‌ها:

 • می‌توانید هنگام شب که پل بالا است، یک قایق اجاره و از زیر آن عبور کنید.

palace-bridge-st-petersburg4

palace-bridge-st-petersburg3

palace-bridge-st-petersburg2

palace-bridge-st-petersburg

سالن تئاتر مارینسکی

از نظر موسیقی، کشور روسیه را می‌توان یکی از غنی‌ترین نقاط جهان به شمار آورد، چرا که تاکنون آهنگسازان بیشماری از جمله چایکوفسکی، کورساکف و بسیاری دیگر را تربیت کرده است. از این رو سالن تئاتر مارینسکی مرتبا علاقمندان زیادی را جذب اجراهای زیبای خود می‌کند. شما هم اگر به سبک موسیقی کلاسیک و ارکستری علاقمند هستید، نباید تماشای دست‌کم یکی از اجراهای بی‌نظیر این سالن را از دست دهید.

Mariinsky-Theatre-Concert-Hall

Mariinsky-Theatre-Concert-Hall1

Mariinsky-Theatre-Concert-Hall2

Mariinsky-Theatre-Concert-Hall3

Mariinsky-Theatre-Concert-Hall4

باغ تابستانی

باغ تابستانی، یکی از بهترین و دوست‌‌داشتنی‌ترین نقاطی است که برای ریلکسیشن و تنفس هوای تازه در شلوغی شهر می‌توان انتخاب کرد. این باغ با لایه‌های گوناگون، همانند یک دخمه‌ی پر پیچ و خم طراحی شده است. به احتمال زیاد، قدم زدن در سایه‌ی کوچه‌های این باغ، یکی از قابل‌توجه‌‌ترین تجربه‌های ممکن است. اگر می‌خواهید برای حتی یک ساعت هم که شده از شلوغی شهر دور بمانید، باغ تابستانی برای شماست.

نکته‌ها: در گوشه‌ای از باغ، کاخ تابستانی کوچک پیتر اول قرار دارد که می‌توانید نیم نگاهی به آن بیاندازید.

Summer-Garden-Letny-Sad3

Summer-Garden-Letny-Sad2

Summer-Garden-Letny-Sad1

Summer-Garden-Letny-Sad

Summer-Garden-Letny-Sad4

کلیسای جامع سنت آیزاک

کلیسای جامع سنت آیزاک، بزرگ‌ترین کاتدرال ارتودکس سن‌پترزبورگ و مثالی عالی برای سبک معماری اواخر دوره‌ی کلاسیک در روسیه به شمار می‌رود. بسیاری از اعضای آکادمی هنر، هر کدام به صورت جداگانه طراحی بخشی از فضای داخلی این کلیسا را به عهده گرفتند که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به Karl Briullov اشاره کرد. در طول جنگ جهانی دوم، بسیاری از اشیا و آثار هنری کاخ‌های بیرون شهر و موزه‌ها به این کلیسا منتقل شدند تا به خوبی از آن‌ها محافظت شود.

نکته‌ها: بهتر است در یک روز آفتابی از کلیسا بازدید کنید تا بتوانید از ایوان آن بالا بروید و مناظر زیبایی از شهر را مشاهده کنید.

St-Isaac's-Cathedral-State-Museum-Memorial3

St-Isaac's-Cathedral-State-Museum-Memorial4

St-Isaac's-Cathedral-State-Museum-Memorial2

St-Isaac's-Cathedral-State-Museum-Memorial5

St-Isaac's-Cathedral-State-Museum-Memorial6

St-Isaac's-Cathedral-State-Museum-Memorial

سالن اوپرا و باله‌ی میخایلوفسکی

اگر علاوه بر اجراهای سازی، به اوپرا و باله هم علاقمند هستید، به هیچ‌وجه نباید فرصت تماشای اجراهای این سالن را از دست بدهید. در این سالن، آثار موزیکال سنتی کشور روسیه به اجرا گذاشته می‌شود. نمایش‌هایی همچون باله‌ی زیبای خفته و فندق‌شکن را می‌توانید در این مکان به تماشا بشینید.

Mikhailovsky-Opera-and-Ballet-Theater4

Mikhailovsky-Opera-and-Ballet-Theater3

Mikhailovsky-Opera-and-Ballet-Theater

Mikhailovsky-Opera-and-Ballet-Theater5

رستورانRussian Empire

پیدا کردن یک رستوران خوب در سن‌پترزبورگ می‌تواند مشکل باشد، گاهی فضای رستوران خوب اما غذا بد است و عکس این قضیه هم صدق می‌کند. اما رستوران Russian Empire را می‌توان از هر نظر خوب دانست. این رستوران درون کاخ بسیار زیبای استراگانف قرار دارد. این فضای زیبا در ترکیب با غذایی عالی، به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل می‌شود. کارکنان این رستوران بسیار حرفه‌ای، خود رستوران مجلل و مهمتر از همه اینکه قیمت‌ها نسبت به این سطح از کیفیت خیلی گران نیست. اگر به غذایی همچون بیف‌استراگانف علاقمند هستید، نباید بازدید از این رستوران را از دست بدهید.

Russian-Empire-restaurant

Russian-Empire-restaurant1

Russian-Empire-restaurant3

Russian-Empire-restaurant-straganoff-beef

کلیسای Savior on Spilled Blood

اگر کلیسای مشهور سنت باسیل مسکو را دیده باشید، قطعا به شباهت کم و بیش این دو کلیسا پی خواهید برد. در طول خیابان Nevskji Prospekt می‌توانید دو کلیسای بسیار زیبا پیدا کنید. کلیسای Spilled Blood (خون ریخته  شده) به خاطر کشته شدن زار الکساندر دوم در سال ۱۸۸۱ درون این کلیسا، به این اسم خوانده می‌شود. معماری شگفت‌انگیز این کلیسا که سبک و سیاق روسی در آن به کار رفته است ارزش بازدید بالایی به آن داده است. پیشنهاد می‌کنیم هم در روز و هم در شب از کلیسا دیدن کنید.

نکته‌ها:

 • اگر می‌خواهید در بهترین حالت از کلیسا بازدید کنید، بهتر است یک راهنما استخدام کنید.

Church-of-the-Savior-on-Spilt-Blood1

Church-of-the-Savior-on-Spilt-Blood2

Church-of-the-Savior-on-Spilt-Blood

Church-of-the-Savior-on-Spilt-Blood3

آمار بازدیدکنندگان :

امروز157
دیروز207
این هفته553
این ماه2434
کل38102

اطلاعات مراجعه کننده

 • آی پی: 3.80.218.53

چهارشنبه, 21 آذر 1397 16:48

آدرس دفتر مرکزی:

  دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری رکسان گشت سپید:
 
  تهران، امیرآباد شمالی، بالاتر از مرکز قلب، تقاطع جلال، کنارگذر اتوبان، کوچه 4، پلاک 8، ساختمان پلاتین، طبقه 3، واحد 6


تلفن: 8-88334436-021  


همراه: 09032225747 | 09035675747


فکس: 88224067  


پیامک: 30005747


   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید